İyi Ürün, İyi Uygulama, birde İyi Kullanım

Dünyanın en iyi, en güzel arabasını aldınız. Harika bir servis. araba showroomda gıcır gıcır. Ödemesi sizin için rahat, anahtarı size belgeler ile teslim ediyorlar, hayırlı olsun yola çıktınız bile. 

Aylar belki 1- 2 sene sonra,

Arabada ki unuttuğunuz küçük çizgiler pas tutmaya başladı bile. Eh bbebekle uğraşmak zor. Bu yüzden bir iki kullanımış bebek bezinn arabada unutulması doğal. Sigarada .....tabiki bebek yokken içiyorsunuz,,,tavanın rengini değiştirmeye başladı. Bakımı unuttuğunuz için havalandırma çok iyi çalışmıyor. Far ayarlarını yaptırmanız lazım ama hangi vakitte. 

En nayet bugün arabayı yıkatıyorsunuz. O Showroomdaki harika araba şu an karşınızda çamurları çıkmıyor, sinekler sanki ön kaportaya yapıştırıcı ile yapışmış. 

Peki niye böyle oldu?……araba mı kabahatli?……….. servis mi?….yoksa siz mi?

Aynı kural bizim uzmanlığımızdaki kaplama kimyasallarında da geçerli.

Yol boyası yaptırırsanız , fabrikanızda forkliftler üzerinde patinaj yaparsa boya dağılır , çıkar, başka yerleri kirletir. Kabahat boyada değil.

Zemin kaplaması yaptırırsanız, mekanik bir sürtinmede aşınır. Kaynak yaptırdığınızda leke bırakır. En önemlisi kimyasal madde döküldüğünde, kir tutmaz denmiş olsa bile silmezseniz kirlenir. Kabahat zeminde değil. 

Çukur zemin tamiratı yapacaksınız. Uyarmalarına rağmen çukur kenarlarını temizlemeden , 1 numaralı kurala uymadan ön hazırlıksız uygulama yaptınız. Zamanla kenarlard atekrar çatlamalar oluşur. Yaptığınız uygulama boşa gider. Kabahat tamir harcında değil. 

Kullanma Kılavuzu esasen dünyanın en akıllı olayıdır. İşi bilenler ne alırlars aalsınlar sonuna kadar okur ve kılavuzdaki kuralları ayen uygularlar. 

Sizde en iyisi kullandığınız ürünün kulanma kılavuzunu basit bir zemin boyasında bile isteyin. Paranız aynı yere tekrar tekrar malzeme kullanmaya gitmesin. 

Bu yazı biraz felsefi oldu kabul ediyoruz. Ama inanın ki 1. kuraldan sonra bunu yazmamızın nedeni var. 

Her şey showroomda durduğu gibi durmuyor. 

 

  

 

© BoytorunKimya2018      info@boytorun.com           Site Haritası        İrtibat Bilgileri